گزارش خبری

حمد حقانی، عضو شورای شهر تهران می‌گوید اعضای این شورا از افتتاح تونل امیرکبیر که در آستانه 13رجب و توسط شهردار تهران انجام شد، باخبر نبوده‌اند.حقانی در ادامه گفت: او و همکارانش از طریق رسانه‌ها مطلع شدند که افتتاح تونل امیرکبیر در منطقه مرکزی تهران انجام شده. به گفته او وقتی از سایر اعضای شورا هم سوال شده، آنها هم گفته‌اند، نمی‌دانستند این تونل در حال افتتاح است.

معاون اطلاع رسانی شهرداری : تمام اعضای شورای شهر از طریق سیستم اتوماسیون دعوت شدند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این رابطه «شهرام گیل‌آبادی» معاون اطلاع‌رسانی شهرداری تهران با رد صحبت‌های «محمد حقانی» می‌گوید: «تمام اعضای شورای شهر از طریق سیستم اتوماسیون دعوت بودند و اعضای شورا پیش‌آهنگان مدیریت شهری هستند.»وی با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر را جدای از مدیریت شهری نمی‌دانیم ادامه می‌دهد: «رابطه خوب، منطقی و صمیمی میان شورای شهر و شهرداری تهران وجود دارد و این دو مکمل یکدیگرند. همکاری. نزدیک، شانه‌به‌شانه و تعامل در اوج است و در تمام برنامه‌ها اعضای شورای شهر دعوت‌اند چرا که مهره‌های اصلی خدمت به فضای شهر و شهرداری هستند.» گیل‌آبادی با اشاره به مراسم افتتاح تونل امیرکبیر و تعجیل در بهره‌برداری از این پروژه می‌گوید: «خدمت به مردم راس حرکت شورای شهر و شهرداری است و نمی‌توان افتتاح پروژه‌های شهری را به تاخیر انداخت. علت افتتاح تونل امیرکبیر به مناسبت ولادت حضرت‌علی(ع) بارگذاری هرچه سریع‌تر این تونل و ایجاد فضای خدمت و استفاده برای مردم بوده است.»

۵۸ دوربین جریان ترافیکی تونل امیرکبیر را رصد می‌کنند

معاون فنی عمرانی شهردار تهران با اشاره به اینکه طول کل پروژه از ابتدای رمپ امین حضور تا بزرگراه امام علی (ع) در حدود ۲.۷ کیلومتر است، اظهار کرد: شهروندان با سرعت مطمئنه ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌توانند حدفاصل سه راه امین حضور تا بزرگراه امام علی (ع) را در حدود چهار دقیقه طی کنند.                                               

مازیار حسینی با اشاره به اینکه ۵۸ دوربین جریان ترافیکی تونل امیرکبیر را رصد می‌کنند گفت: این دوربین‌ها ثابت و غیر ثابت بوده و به محض توقف هرچیزی در درون تونل دوربین‌ها به صورت اتوماتیک بر روی آن زوم شده و شرایط تونل را رصد می‌کنند. در این معبر زیرزمینی ۹ راه خروجی اضطراری پیش‌بینی شده که با بهره‌گیری از شش درب دسترسی به تونل جنوبی و از طریق سه شفت خروجی به تراز صفر تخلیه اضطراری شهروندان در مواقع بحرانی انجام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه تونل امیرکبیر کاملا هوشمند است، افزود: تمام اتفاقات در درون تونل ثبت شده و مباحث آتش نشانی تونل نیز به خوبی رعایت شده است .

/ 0 نظر / 34 بازدید